ETCS 1 za prigradske vlakove u Madridu prvi u Europi
Å panjolsko Ministarstvo razvoja objavilo je 1. ožujka 2012. godine da se zapoÄelo s koriÅ¡tenjem ETCS nivo 1 sustava signalizacije na RENFE prigradskoj liniji C4 u Madridu. Prema podacima Ministarstva to je prva uporaba ETCS sustava na prigradskoj mreži u Europi.
Linija C4 proteže se od postaje Parla na jugu preko postaja Atocha, Sol i Chemartin do postaje Colmenar Vijeo sjeverno od Å¡panjolske prijestolnice. Radove na 190 kilometaradugoj dionici iniciralo je Ministarstvo a njihova ukupna vrijednost iznosila je 30 milijuna Eura. Prijevoznik RENFE je potroÅ¡io 23 milijuna Eura u ugraÄ‘ivanje opreme na ukupno 112 elektriÄnih motornih vlakova tipa Civia.
Foto: Railway Gazette
Broj vlakova koji će prometovati po ETCS režimu na liniji C4 postupno će se povećavati kako će osoblje završavati s obukom. Unapređenje prigradskih linija oko Madrida na ETCS nivo 2 također je u planu, a sve u cilju povećanja propusne moći pruga.
A. K.
Izvor: Railway Gazette

